Doradztwo Zawodowe

W Finale Konkursu 2018

Gratulacje nasi uczniowie kolejny raz
w finale Warszawskiego Konkursu „Mój wymarzony zawód” 🙂

♦ Wiktoria Pudlik z klasy 3 b gimnazjum
♦ Damian Wróblewski z klasy 3 b gimnazjum
♦ Agnieszka Koźniewska z klasy 7 b szkoły podstawowej

Koordynator doradztwa edukacyjno-zawodowego
Elżbieta Sobiepan


Festiwal Zawodów 2018

Dnia 15 marca w naszej szkole odbył się kolejny Festiwal zawodów, w tym roku pod hasłem „Daj skrzydła marzeniom”. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami mieli za zadanie stworzyć myślografię, Jak zmotywować się do nauki. Kolejne zadanie, to poznawanie swoich zainteresowań. Każda klasa stworzyła atlas zainteresowań a następnie wszyscy razem wyruszyliśmy w podróż do krainy zawodów. Na hali sportowej zbudowaliśmy miasteczko zawodów. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością i wiedzą. Pod czujnym okiem nauczycieli pokazali swoje zdolności aktorskie, taneczne i manualne. Ku zaskoczeniu wszystkich, dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs robienia na drutach. Dzień chylił się ku końcowi a my tym samym zapisaliśmy kolejna kartę działań z zakresu doradztwa zawodowego.

Koordynator doradztwa edukacyjno-zawodowego
Elżbieta Sobiepan


Walczymy ze stresem

Warsztaty: Jak oswoić stres
Dnia 16 marca uczniowie w ramach realizacji projektu „Bliżej rynku pracy” uczestniczyli w warsztatach „Jak oswoić stres”. Podczas wspólnej pracy poznaliśmy przyczyny stresu, jego symptomy oraz metody, jak sobie z nim radzić. Uczniowie stworzyli katalog pomysłów, które ułatwiają im pokonywanie trudnych sytuacji.

Koordynator doradztwa edukacyjno-zawodowego
Elżbieta Sobiepan


 

czytaj >> Dzień Edukacji Prawnej

Uczniowie klasy II a gimnazjum pod opieką wychowawcy klasy i pedagoga szkolnego odwiedzili 14 marca Sąd Rejonowy przy ulicy Terespolskiej w Warszawie. W ramach projektu uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym z sędzią podczas którego dowiedzieli się wiele informacji prawnych na temat spadków, darowizny, formalności przy sprzedaży mieszkania. Poznali specyfikę pracy komornika i mediatora oraz ścieżkę edukacyjno- zawodową sędziego. Niecodziennym doświadczeniem było uczestniczenie w rozprawie sądowej. Prawie wszyscy uczniowie byli na sali rozpraw pierwszy raz. I jak sami przyznali wzbudza to wiele emocji. Zafascynowani byli przebiegiem całej rozprawy (…)


 

Informatyka w Doradztwie Zawodowym – INF.KołoNaukowe

Cele projektu:
Realizacja nowej podstawy programowej INFORMATYKI w obszarze zagadnień dotyczących wytycznych zawartych w tematach związanych z doradztwem zawodowym. Staramy się kształtować pozytywne relacje  związane z nowoczesnym rynkiem pracy. Jesteśmy ukierunkowani na zastosowanie technologii informatycznych i odkrywaniu pasji młodszych uczniów szkoły podstawowej. Stwarzamy podstawy do przyszłych świadomych wyborów zawodów, które jeszcze nie istnieją na rynku pracy. Uświadamiamy konieczność posługiwanie się językiem angielskim w nauce.

W ramach Informatycznego Koła Naukowego pracujemy w oparciu o platformę edukacyjną eSP189
Michał Czyżewski – opiekun koła INF.KołoNaukowe


Targi edukacyjne PERSPEKTYWY 2018

XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018 odbył się w dniach 22-24 lutego 2018 roku w Pałacu Kultury i Nauki przy placu Defilad 1. Doradcy zawodowi m. st. Warszawy udzielali porad edukacyjno-zawodowych i pomagali uczniom gimnazjów w podejmowaniu decyzji, jaka szkołę wybrać?
Uczniowie klas trzecich z naszej szkoły odwiedzili stoiska szkół ponadgimnazjalnych. Mieli okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami z warszawskich szkół, poznali terminy dni otwartych, ofertę zajęć pozalekcyjnych, bazę szkoły.
Wszyscy wróciliśmy z kompletem ulotek informacyjnych…

Koordynator doradztwa edukacyjno-zawodowego
Elżbieta Sobiepan


Konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum


Ranking – kliknij na obrazek, a dowiesz się więcej


 

Rzemieślnik – najlepszy zawód świata

kowal • drukarz • zegarmistrz • stolarz
rzeźbiarz • fotograf • stroiciel • optyk
grawer-jubiler • kominiarz • witrażysta • malarz
fryzjer • rzeźnik-wędliniarz • kosmetyczka • tapicer
cukiernik • piekarz • krawiec • elektromechanik
szklarz • murarz • mechanik samochodowy ślusarz
lakiernik samochodowy • szewc • elektryk
brukarz • blacharz samochodowy • kamieniarz

czytaj >> Uczniowie w Centrum Kształcenia Praktycznego

Rozwój zawodowy człowieka jest procesem przebiegającym w czasie i jest uwarunkowany różnymi czynnikami. Decyzja, przed którą stoi gimnazjalista swoimi konsekwencjami sięga daleko w przyszłość. Młody człowiek będący w okresie kształtowania się swojej tożsamości potrzebuje wsparcia i porady osób dorosłych. Szkoła odgrywa ważną rolę w kształtowaniu osobowości dziecka w toku nauki i ich przygotowania do świadomego wyboru zawodu. Oprócz edukacji ma ona przygotować młodego człowieka do poruszania się na rynku pracy.

Uczniowie z klas III gimnazjum dnia 17 listopada odwiedzili CKP , przy ulicy Mińskiej  w Warszawie. Uczestniczyli w prezentacji CKP, zwiedzali pracownie specjalistyczne oraz w giełdzie szkół.

Koordynator doradztwa edukacyjno- zawodowego

Elżbieta Maria Sobiepan

 


 

Warsztaty wychowawczo-profilaktyczne „Poza siecią” w klasach 7

 


 

Warsztaty z doradztwa edukacyjno zawodowego we WCIES

Pojęcie kreatywności wciąż wzbudza w wielu ludziach lęk, który wiąże się z nieznanym. Niechętnie pozbywamy się starych schematów myślenia i działania, by zastąpić je innymi metodami, które mogą znacznie poprawić jakość naszego życia czy efektywność nauki. A przecież twórcze myślenie przydaje się każdemu. Oto nasi uczniowie podczas treningu kreatywności.

Elżbieta Sobiepan